2018.06.24

Tak jak w poprzednich latach Choszczeńscy Fanatycy w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia przeprowadziło zbiórkę pieniędzy które zostały przeznaczone na paczki dla najmłodszych. W tym roku prezenty trafiły do rodzin z naszego regionu, które znalazły się w takiej potrzebie a w ich ustaleniu pomogły nam między m.in. informację z Caritasu. Do dzieci z kilku rodzin jakie odwiedziliśmy przybył nasz Św. Mikołaj w asyście pomocników który prócz słodyczy i gadżetów które otrzymaliśmy z SKPS Portowcy obdarował dzieci zabawkami zakupionymi ze zbiórki pieniędzy. Poprzednie lata jak i ten rok utwierdziły nas w przekonaniu że skoro możemy, to trzeba i warto pomagać, a radość dzieci z prezentów jest dla nas bezcenna.

[czytaj dalej]

Kibice Pogoni Szczecin zorganizowali akcję zbierania żywności dla potrzebujących rodzin. Zbieraliśmy artykuły o długim terminie ważności, m.in. : cukier, mąka, konserwy, makaron, ryż, kasza i oczywiście słodycze dla najmłodszych. W sumie zostało obdarowanych 12 rodzin. Były to osoby bardzo potrzebujące, paczki nie trafiły do przypadkowych rodzin, takich, które liczą tylko na MOPS-y i inne instytucje, tylko do rodzin, które biorą sprawy w swoje ręce, ale brakuje im czasu na zarobienie wystarczających środków na godne życie, a nawet przeżycie.

[czytaj dalej]

Stało się już tradycją, że przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzamy kombatanta, żołnierza NSZ i AK, p. Andrzeja Kiszkę. Nie inaczej było w tym roku. W sobotę (20 grudnia), wybraliśmy się kilkunastoosobową grupą (przedstawicielka Patriotycznej Pogoni Szczecin, członkowie ZŻ NSZ Okręg Szczecin, Młodzież Wszechpolska, ONR) do Sienna Dolnego, gdzie mieszka p. Andrzej ze swoją uroczą małżonką, p. Mirosławą. Zabraliśmy ze sobą 7 dużych paczek świątecznych (wypełnionych po brzegi produktami, które zebraliśmy wśród kibiców Dumy Pomorza), żelazko – prezent od ONR, a także kalendarz z Żołnierzami Wyklętymi (w którym przedstawiony jest także p. Andrzej) podarowany przez ZŻ NSZ Okręg Szczecin.

[czytaj dalej]

Po raz drugi odwiedziliśmy Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pyrzycach. Paczki dostało 12 wychowanków w wieku od 11 do17 lat. Zebraliśmy owoce, słodycze, szaliki Granatowo-Bordowi ze sklepu kibica www.GBStyl.pl, plakaty z autografami zawodników oraz zdjęcia. Ze zbiorki pieniędzy która przeprowadziliśmy miedzy sobą zakupiliśmy dodatkowe słodycze dla dzieciaków. Po raz kolejny możemy zapisać akcje do udanych! Widząc uśmiech na twarzach dzieciaków oraz wybuch emocji po otrzymaniu paczek raduje się serce i mobilizuje to do dalszych działań. Jedyną organizacją, która pomogła nam w organizacji akcji było Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy”.

[czytaj dalej]

14 grudnia złożyliśmy wizytę w schronisku. Kolejna już, coroczna akcja sprawiła, że pracownicy przyjęli nas z dużym entuzjazmem. Udało nam się uzbierać sporą ilość jedzenia dla zwierzaków oraz wiele worków z kocami itp. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, dorzucili cos od siebie i nie pozostali obojętni wobec naszych mniejszych przyjaciół. Osobne podziękowania dla Bukowego i Kawiarni 'Bukowa', od których trafiła znaczna część darów!

[czytaj dalej]